Zapięcie do jednośladów zabezpiecza przed kradzieżą, dlatego jest ono tak ważne. Dużym zainteresowaniem wśród cyklistów cieszą się charakterystyczne linki stalowe. Są bardzo kompaktowe i łatwe w użyciu. Cechuje je niska waga i klasyczny wygląd. Tego typu zabezpieczenie posiada dodatkowo warstwę ochronną w postaci elementu plastikowego bądź tworzywa sztucznego. W zestawie z linką znajduje się klucz, którym zamyka się zamek od zapięcia.

Modele zapięć, które zapobiegają kradzieży

zapięcie do roweru

Cyklistom znane jest również zapięcie do roweru określane jako U-lock. Nazwa wywodzi się z powodu kształtu tego akcesorium. Otóż przypomina ono wyglądem literę U. Posiada ono stabilną i porządną konstrukcję, w której znajdują się elementy trudne do sforsowania nawet poprzez cięcie bądź piłowanie. Zamki znajdujące się na wyposażeniu, są bardzo trudne do uszkodzenia. Posiadają one zaślepki i uszczelki, dzięki czemu zamek jest chroniony nawet przed opadami deszczu i śniegu.

Nowoczesne akcesoria do zabezpieczania rowerów

Niektóre zapięcia do rowerów mogą być wyposażone w tak zwane zatrzaski. W zestawie mogą znajdować się również elementy, które służą do szyfrowania zamka unikalnym kodem. Akcesoria, które wykonana są z hartowanej stali, dają ochronę przed przecięciem oraz zgnieceniem. Wykazują również odporność na korozję, mogą służyć w idealnym stanie wiele sezonów. Uniwersalne zabezpieczenia mogą być stosowane w rowerach szosowych, górskich, miejskich, elektrycznych oraz dziecięcych.