Jazda na rowerze to świetna i zdrowa rozrywka, to też bardzo dobry środek lokomocji dla wszystkich obywateli miejskich dżungli. Wraz z rozwojem naszych zdolności i zwiększaniem się masy mięśniowej nóg rosną też nasze prędkości. Z tego właśnie warto zadbać o porządne kaski na rower, dla siebie i swojej rodziny. 

Kaski do roweru, jak je wybrać, tak by się nie zawieść

Przy zakupie kasku na rower trzeba się kierować przede wszystkim materiałem z którego jest wykonany, a konkretnie jego skorupą . Wielu z nas przyzwyczaiło się do tandetnych hełmów za kilkanaście złoty, bardzo błędnie, bo chodzi przede wszystkim o nasze bezpieczeństwo. Kaski do roweru powinny być wykonany z wytrzymałych materiałów takich jak poliwęglan, czy włókno szklane. Ważne jest też to jak się je utwierdza na głowie. Kask założony na wcisk jak czapka, będzie mieć walory ochronne na poziomie zwykłego okrycia głowy, czyli żadne. Jeśli interesują nas bezpieczne kaski rowerowe Kraków będzie odpowiednim miejscem żeby je znaleźć, miasto posiada rozbudowaną sieć ścieżek rowerowych i znalazło się wiele firm oferujących produkty dla cyklistów. 

Kaski na rower, oprócz bezpieczeństwa liczą się też inne rzeczy

Fiksacja na poziomie poziomu bezpieczeństwa nie jest do końca korzystnym zjawiskiem. Wszyscy wiemy dobrze, że liczy się też styl i wygoda. Kaski na rower warto dobierać tak, żeby pasowały kolorystycznie do naszego pojazdu. Z kolei poziom wentylacji hełmu będzie najbardziej wpływać na naszą wygodę. Liczy się też jego masa, która wpłynie na ból szyi po uprawianiu sportu. Kaski do roweru mają też różne typy montażu, sportowy, wielopunktowy, który nie jest szczególnie wygodny, ale najbezpieczniejszy, jak i prostsze ograniczające się do pojedynczego paska na szczękę, które wykonane ze skóry wyglądają świetnie. Ostateczny wniosek jest zdecydowanie prostszy niż wybór samego kasku, lepiej go mieć, nawet jeśli naszym zdaniem głupio w nim wyglądamy.