Przeglądając kolekcję nart znanych producentów, z pewnością zauważymy, że wiele modeli jest przeznaczonych tylko do zjazdów. Nawet doświadczeni narciarze mają problem z wyborem swojej pary, co ma związek z szerokim asortymentem w sklepach. Na jakie parametry zwrócić uwagę? Czym cechują się narty zjazdowe męskie i damskie? O czym pamiętać?

Narty zjazdowe damskie i męskie – ważne cechy

Wśród najważniejszych aspektów, jakie trzeba wziąć pod uwagę w trakcie zakupu nart, wyróżnić można:

  • Szerokość nart zjazdowych – jest ona mierzona w milimetrach. Decyduje o wydajności nart w każdym terenie. Najbardziej uniwersalne narty allmountain przyjmują szerokość w talii od 73-75 mm do 85-90 mm. 
  • Geometria nart – jest ona podawana w katalogach jako liczba.
  • Im szersze są palce w stosunku do szerokości w talii, tym łatwiej narta ulega skręcaniu. Dany model łatwiej przechodzi w ślizg wtedy, gdy mamy do czynienia z węższą piętą. 
  • Promień nart zjazdowych – promień taliowania jest mierzony w metrach. Okazuje się, że im szerszy parametr, tym trudniej narty wykonują szybkie i częste skręty. 

Nowoczesne narty zjazdowe

Na rynku znajdziemy nowoczesne narty zjazdowe, które dają wygodę podczas szusowania na stoku. Warto podkreślić, że dobra jakość nart przełoży się na ich wytrzymałość.

Gdzie znajdziemy solidne i wygodne narty męskie oraz damskie? Oferty producentów są zamieszczane w internetowych sklepach, gdzie skorzystamy z doradztwa podczas zakupu nart. To wygodny i łatwy sposób na zakup sprzętu narciarskiego dla całej rodziny.