Wszyscy eksperci podkreślają, że wytrwałość w wykonywaniu ćwiczeń fizycznych jest niezwykle ważna. Należy ustalić plan treningowy i się go trzymać. Nie wystarczy ćwiczyć raz na miesiąc albo kilka razy w roku. Systematyczność jest absolutnie podstawową sprawą, aby na długo zachować fizyczną sprawność.

Co zrobić przy zniechęceniu?

Eksperci podkreślają, żeby znaleźć taką aktywność fizyczną którą dana osoba polubi. Tylko wtedy będzie w stanie skutecznie zmotywować się kiedy przyjdzie kryzys. Kryzysy to naturalna sprawa właściwie w każdej życiowej sytuacji i w każdej życiowej decyzji. Czasami przychodzi moment absolutnego zniechęcenia. Wtedy już tylko krok do poddania się i rezygnacji z wyznaczonego celu. Należy wtedy przypomnieć sobie o tym celu i o pierwotnej motywacji. Troska o własną aktywność fizyczną przychodzi o wiele łatwiej, jeżeli ktoś lubi dany sport, który uprawia.

Pobudzenie ciała do wysiłku

Skakanie na skakance wcale nie jest zarezerwowane dla małych dzieci, które bawią się na podwórku. Skakanka do ćwiczeń to podstawowy element treningu u wielu ludzi. Bardzo często stosowany jest na początku treningu jako rozgrzewka. Ma pobudzić ciało do wysiłku fizycznego. Skakanka treningowa może różnić się od zwyczajnej dziecięcej skakanki. Może posiadać rozmaite warianty. Czasami zdarzają się specjalne skakanki, które liczą ilość skoków. Tak zwana fitness skakanka świetnie sprawdza się u osób, używających skakanki profesjonalnie. Taka skakanka może posiadać opcję obciążenia, co zwiększa intensywność treningu.