O aktywność fizyczną dziecka dbać trzeba przez cały rok. Zimą idealnym pomysłem może być wyjazd na narty. Pamiętać przy tym trzeba, aby dziecko było do tego właściwie przygotowane. Dlatego ważny jest dobór odpowiedniego stroju narciarskiego, w tym rękawic. Na co zwrócić uwagę wybierając rękawice narciarskie dla dziecka?

Materiał wykonania


Wybierając rękawice narciarskie dla dziecka szczególną uwagę zwrócić należy na materiał, z którego zostały wykonane. Dobrym rozwiązaniem będzie wybór rękawic z poliestru lub nylonu. Tego typu materiały skutecznie chronią dłonie przed przemakaniem oraz przed zimnym i przenikliwym wiatrem. Dobrze jest również wybrać rękawice z membraną, która zapewniać będzie właściwą cyrkulację powietrza. Przykładem mogą być tu rękawice Ziener (oferta w tym sklepie).

Właściwości termiczne


Dobre rękawice narciarskie dla dziecka muszą również posiadać odpowiednie właściwości termiczne. Rękawice muszą bowiem zapewniać dłoniom odpowiednią temperaturę. Rękawice muszą zatem posiadać dobre ocieplenie. Dziś bardzo popularne są rękawice, które posiadają specjalne ocieplenie z mikrowłókien. I tu także uwagę zwrócić można na rękawice Ziener.

Bezpieczeństwo


Nie można zapomnieć także o tym, że rękawice narciarskie muszą chronić dłonie. Podczas jazdy na nartach nietrudno o upadek. A wśród dzieci upadki zdarzają się dość często. Rękawice muszą odpowiednio zabezpieczać dłonie przed kontuzją. Dobrze jest zatem sięgnąć po taki model rękawic, który posiada specjalne usztywnienie. Jego zadaniem jest ochrona nadgarstka przed złamaniem.