Wybór kół rowerowych w dużej mierze uzależniony jest od konstrukcji samego roweru. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, które koła rowerowe są najlepszym wyborem w przypadku jednośladów miejskich i szosowych.

Jakie koła do roweru miejskiego?

Osoby, które poruszają się głównie po mieście powinny postawić na koła 26 i 28 calowe. Dla mniejszych osób zdecydowanie najlepszym wyborem są koła 26 calowe, a dla większych osób dobrym wyborem będą koła 28 calowe. W dużej mierze to właśnie dzięki takim kołom bez żadnego większego problemu będzie można pokonać poprzeczne przeszkody i krawężniki. Jeżeli postawi się na większe koła, to niestety drastycznie obniży się zwrotność. Nawet przy dość spokojnej jeździe różnice będą bardzo widoczne. Na tej stronie można znaleźć więcej informacji na temat kół do rowerów miejskich, górskich oraz pozostałych.

Jakie koła do rowerów szosowych?

Jeżeli chodzi o rowery szosowe, to zdecydowanie najlepszym wyborem są koła rowerowe 28 calowe. Z kół tego typu korzystają nie tylko profesjonaliści, ale również amatorzy. 28 calowe koła rowerowe zapewniają wysoką prędkość i doskonałą stabilność nawet podczas dłuższej jazdy. W kołach tego typu będzie można poradzić sobie z niewielkimi nierówności. Dzięki sportowej geometrii i aerodynamicznej pozycji, można osiągnąć bardzo duże prędkości bez większego nakładu energii. Godne polecenia są przede wszystkim dość cienkie opony i niezawodny układ przełożeń. Rozmiar kół ma oczywiście wpływ nie tylko na komfort i bezpieczeństwo jazdy, ale również na kwestie estetyczne. Wybór konkretnych kół zależy tak naprawdę od przeznaczenia samego roweru.