Dzieci kochają jazdę na rowerze od najmłodszych lat. To zresztą idealny i najczęściej ofiarowany prezent z okazji komunii. Dzięki jeździe na rowerze dziecko uczy się koordynacji, utrzymywania równowagi, przyjemności z uprawiania sportu. Wycieczki rowerowe to najlepszy sposób na spędzanie czasu wspólnie z całą rodziną.

Jaki wybrać rower dla dziecka?

Bezapelacyjnie prym wiodą wśród dzieci rowery górskie z GoRide. Każdy z dziewięciolatków marzy o swoim prawdziwym „góralu”. To nieco mniejsza wersja roweru rodziców, dlatego tym bardziej jest przez nich pożądany. Rowery górskie świetnie sprawdzą się w jeździe po mieście oraz na wycieczkach po różnym (czasem dość trudnym) terenie. To również świetny środek transportu, którym młody człowiek może jeździć do szkoły.

Obowiązkowe wyposażenie

Każdy juniorski rower dla dzieci obowiązkowo powinien wyposażony być w następujące elementy: hamulce tarczowe, pełne zawieszenie (amortyzowany przód i tył), przerzutki (z tyłu), błotniki oraz nóżkę (do wygodnego postawienia roweru). Ważnym dodatkiem, bez którego nie wolno wypuszczać pociechy na rower jest również kask.

W związku z tym, iż sklepy rowerowe mają obecnie taki ogromny wybór różnych rowerów górskich w najrozmaitszych wzorach, kolorach i akcesoriami – warto zabrać swoje dziecko, by samodzielnie wybrało swój wymarzony sprzęt. Pamiętajmy, że rowery górskie wyróżniamy również według płci – dlatego bezpieczniej zabrać młodego przyszłego rowerzystę na ten ważny zakup.