Ustaliliśmy już, że hantle to jedne z podstawowych przyrządów w treningu siłowym, które zapewniają nam wiele korzyści w dążeniu do wymarzonej sylwetki. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, jak wiele ćwiczeń możemy wykonywać na poszczególne partie, wykorzystując popularne ciężarki do ćwiczeń. Wyjaśnimy to sobie w tym artykule, dzieląc ćwiczenia na poszczególne partie mięśniowe. Zaczynamy:

1. Nogi. W treningu nóg możemy wykorzystać dobrze znane, uniwersalne ćwiczenia, dodając sobie obciążenie w postaci hantli. Proponujemy przysiady oraz wykroki.

2. Plecy. W treningu pleców możemy wykonać wiosłowanie hantlami. Nasze mięśnie dostaną solidny wycisk.

3. Barki. Tutaj możemy wykonać unoszenie sztangielek do brody, wyciskanie hantli siedząc czy unoszenie ramion na bok/w przód, aktywując różne aktony barków.

4. Biceps. Klasyczne uginanie przedramion z hantlami możemy nieco urozmaicić, stosując pauzy w trakcie wykonywania ruchu bądź stosując chwyt młotkowy.

5. Triceps. Możemy wykonać wyciskanie francuskie z ciężarkami, lub siedząc na ławeczce ze sztangielką za głową unosić ją ponad głowę.

6. Klatka piersiowa. Wyciskanie hantli, rozpiętki z hantlami 10 kg, przenoszenie sztangielki za głowę leżąc. To ostatnie ćwiczenia rozciągnie nasze mięśnie, warto je znać, choć mało kto dorzuca je do swojego planu treningowego.

Oczywiście to nie wszystkie możliwe ćwiczenia do wykonania z hantlami. Te przyrządy zapewniają naprawdę spore możliwości i od nas zależy, jak je wykorzystamy.