Z roku na rok na rowerze jeździ coraz więcej osób. Dla wielu to już prawdziwa pasja i sposób na życie. Wszystko jednak zaczyna się od zakupu roweru. Wbrew pozorom nie jest to wcale takie proste jakby mogło się wydawać. Wszystko dlatego, że na rynku jest kilka różnych rodzajów rowerów.

Rowery górskie

Pierwszym popularnym modelem roweru jest rower górski. Jest to rower przeznaczony przede wszystkim do jazdy w terenie górskim. Nie sprawdza się po podczas jazdy na płaskim asfalcie. To co charakteryzuje ten model roweru to przede wszystkim szerokie opony oraz amortyzatory.

Rowery szosowe

Drugim modelem roweru, na który warto zwrócić uwagę to rower szosowy. Jest to rower, który jak można się domyśleć służy przede wszystkim do jazdy po asfalcie. To co jest dla niego charakterystyczne to gładkie i wąskie opony oraz duże koła. Rower ten posiada także zgiętą kierownicę w taki sposób, aby kierowca mógł przybrać lepszą pozycję do szybkiej jazdy.

Rowery miejskie

Kolejny ciekawy model roweru to rower miejski. Ten typ roweru cieszy się bardzo dużą popularnością. Jego konstrukcja powoduje, iż na taki rowerze siedzi się w pozycji wyprostowanej. Rowery miejskie posiadają także bardzo charakterystyczną przerzutkę. Pozwala ona bowiem na zmianę biegu także podczas postoju. Rower ten często oprócz podstawowych elementów takich jak błotnik i oświetlenie wyposażony jest także w koszyk, który często przydaje się podczas jazdy w mieście.