W dzisiejszych czasach nie każdy ma wystarczająco dużo czasu by chodzić na siłownie i zadbać o własne zdrowie oraz wygląd. Wiele ćwiczeń można wykonywać w domu wykorzystując do tego minimalną ilość sprzętu. W zasadzie same pompki i podciąganie się na drążku potrafią znacznie poprawić sylwetkę. W przypadku pompek dodatkowy sprzęt nie jest wymagana, ale drążek do podciągania się warto mieć.

Rodzaje drążków do podciągania się

– Drążki wspornikowe mocowane do ściany. Tego typu drążki różnią się ilością uchwytów, co pozwala ćwiczyć w różnym rozstawie ramion czy ułożeniu dłoni. Podstawą jest tutaj odpowiednie mocowanie (przeważnie na sześć śrub, po trzy na każdy wspornik). Najlepsze w tym wypadku będą kołki rozporowe. Przy wyborze tego typu drążka warto zwrócić uwagę w jakiej odległości od ściany się znajduje,

-Drążki mocowane do sufitu. Główną zaletą tego typu rozwiązania jest fakt, że zajmuje mało miejsca. Zdarzają się przyrządy o wytrzymałości nawet 200 kg, więc dla cięższych osób tego typu drążek może okazać się dobrym wyborem.

– Drążki wielofunkcyjne bez stałego montażu. Rozwiązanie zdecydowanie dla lżejszych osób. Nie wymaga wiercenia dziur, a jedynym elementem, który trzeba zamontować to tzw. klin. Warunkiem, który trzeba spełnić by zamontować tego typu drążek jest solidna futryna.

– Drążki rozporowe. Najprostszy rodzaj drążka (prosta rurka), który powinien trzymać się samą siłą rozporu, bez dodatkowego mocowania.

Na co zwrócić uwagę wybierając drążek do podciągania się

Wybierając odpowiedni drążek do podciągania trzeba zwrócić uwagę ile miejsca można przeznaczyć na jego montaż, jaką wagę jest w stanie utrzymać oraz czy chwyt jaki oferuje będzie odpowiedni.