Skituring cieszy się coraz większą popularnością. Może i uprawianie tej formy jazdy na nartach nie należy do najłatwiejszych, ale warto spróbować. Opanowanie nowych umiejętności może dać ogrom satysfakcji. Aby móc jednak uprawiać tą odmianę, należy posiadać m.in. odpowiednie wiązania skiturowe. Na jakiej podstawie należy je wybierać? Oto kilka podpowiedzi dla osób, które dopiero chcą rozpocząć przygodę z tą formą dyscypliny sportowej.

Który rodzaj wiązań wybrać?

Robiąć przegląd ofert, można łatwo rozpoznać, że do wyboru ma się trzy główne rodzaje wiązań skiturowych. Do wyboru są:

  • wiązania skiturowe szynowe – najbardziej znane. Całkiem możliwe, że już niedługo w ogóle nie będzie dostępne, ponieważ powstały jako pierwsze.
  • wiązania hybrydowe- powstały po to, aby poprawić wypinanie buta z wiązań. Nie mają one jeszcze tylu odbiorców, ale całkiem możliwe, że niedługo to się zmieni.
  • wiązania pinowe – niska waga. Najlepsza alternatywa dla wiązań szynowych.

Szybki zjazd w dół

Mówi się, że najlepsze są lekkie wiązania skiturowe. Dlaczego? Ponieważ to dzięki nim będzie można bez problemu w szybkim tempie dostać się na dół. To fakt, im wiązanie jest lżejsze, tym lepiej, ponieważ będzie można bez problemu wypiąć buta.

Aczkolwiek, osoby zapoznające się z tą dyscypliną powinny postawić na nieco większą wagę. Brak umiejętności przy szybkiej jeździe może zagwarantować upadkiem, kontuzjami, których wszyscy woleliby uniknąć. Dlatego nieco cięższe wiązania będą dla takich osób zdecydowanie lepszym wyborem.