Worek treningowy jest nieodłącznym elementem treningu każdego miłośnika sztuk walki. Można go też wykorzystywać przy codziennych domowych treningach, pracując nad swoją kondycją, zwiększając siłę mięśni i poprawiając koordynację ruchową. A który worek najlepiej zakupić, by to wszystko móc osiągnąć?

Worek klasyczny

Zdecydowanie najpopularniejszy i najbardziej uniwersalny. To po niego powinny sięgnąć osoby początkujące, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sztukami walki i chcą nauczyć się podstawowych kopnięć i uderzeń.

Worek hakowy

Te bardzo specjalistyczne worki treningowe FighterShop przeznaczone są do doskonalenia uderzeń hakowych, kierowanych w okolicę podbródka. Mają charakterystyczny kształt – większą górę i mocno zwężony dół. Są dość ciężkie, ponieważ ważą do 50 kg i z tego powodu wykorzystuje się je głównie w boksie.

 

Worek MMA

Nietypowy kształt tych worków pozwala na ćwiczenie rzutów oraz wykonywanie pewnych ruchów w parterze. Można je też po prostu zawiesić i doskonalić na nich klasyczne uderzenia i kopnięcia. Worki tego rodzaju sprawdzają się u osób doświadczonych, które od dłuższego czasu trenują MMA i chcą odkrywać nowe możliwości tego sportu.

 

Worek bokserki – gruszka

Ostatni worek treningowy swoim kształtem przypomina gruszkę i mimo iż ma niewielki rozmiar, potrafi ważyć nawet 30 kg. Idealne narzędzie dla osób, które chcą ćwiczyć w domu i nie dysponują zbyt dużą przestrzenią.