W Polsce jest coraz więcej profesjonalnych boisk piłkarskich ze sztuczną nawierzchnią, dlatego też warto zainwestować w porządne buty, które zapewnią olbrzymi komfort gry. Z niniejszego artykułu dowidzą się Państwo, jaki typ obuwia najlepiej spisze się na sztucznej murawie.

Tradycyjne lanki

W dzisiejszych czasach największą popularnością wśród piłkarzy cieszą się oczywiście lanki, które mają korki wykonane ze sztucznego tworzywa. Buty tego typu doskonale spiszą się na boiskach, które niestety nie są w najlepszym stanie. Największą wadą butów jest to, że w przypadku ułamania albo uszkodzenia jednego korka konieczna jest wymiana całego obuwia.

Moda na turfy

W ostatnim czasie na półkach sklepowych coraz częściej można spotkać turfy, które po dłuższej przerwie ponownie powracają do mody. Obuwie tego typu na stopie posiada kilkanaście niewielkich gumowych korków, które doskonale spisują się na sztucznej murawie. Oryginalne turfy to najlepszy wybór dla piłkarzy, którzy trenują na twardym boisku albo muszą zagrać na zwykłej murawie, która pokryta jest śniegiem.

Halówki

Halówki jak łatwo się domyśleć przeznaczone są głównie do piłki halowej, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać ich potencjał także na tartanie, asfalcie i ziemnym boisku. Halówki wbrew pozorom doskonale poradzą sobie na sztucznych boiskach, dlatego też są najlepszą alternatywą dla powyżej opisanych turfów. Niestety problem pojawi się wtedy, gdy przyjdzie nam grać na mokrej murawie. W takich okolicznościach przy każdym zrywie do piłki i hamowaniu nie trudno o wpadnięcie w poślizg.