Aktualnie Polska to jeden z najbardziej zanieczyszczonych krajów w Unii Europejskiej. Spośród najbardziej zanieczyszczonych miast na kontynencie duża część z nich ulokowana jest nad Wisłą. Z tego względu ważne jest, aby wyposażyć się w odpowiednią maskę antysmogową. Na co należy zwrócić szczególną uwagę przed zakupem?

Odpowiednik producent

W pierwszej kolejności należy uwzględnić producenta. Niestety obecnie na polskim rynku odnaleźć można ogromną ilość masek antysmogowych, które w rzeczywistości nie są w stanie ochronić dróg oddechowych przed znajdującymi się w powietrzu zanieczyszczeniami. Rozwiązaniem są maski antysmogowe z certyfikatem (https://dragonmask.pl/blog/nie-daj-sie-nabrac-na-certyfikaty-tanich-masek-antysmogowych). Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat nowoczesnych masek antysmogowych?

Wybierając maskę antysmogową z certyfikatem, znacząco zwiększamy swoje szanse na nabycie wysokiej jakości produktu, który będzie w stanie odpowiednio zabezpieczyć drogi oddechowe przed zawieszonymi w otoczeniu pyłami PM 10 i PM 2.5. Oczywiście oprócz certyfikatu przed zakupem należy zwrócić uwagę na szereg innych rzeczy. Przed zakupem należy uwzględnić przede wszystkim:

  • żywotność zastosowanych filtrów oraz ich dostępność w sprzedaży,
  • rodzaj zastosowanych zaworków,
  • obecność oraz rodzaj noska,
  • rozmiar maski (musi być dopasowana),
  • typ zapięcia zastosowanego w masce.