W ciągu ostatnich lat w dużej mierze zmieniło się podejście wielu osób do zdrowego trybu życia. W związku z tym coraz więcej osób, zarówno młodych jak i w starszym wieku mnóstwo czasu spędza na świeżym powietrzu. Aby aktywność fizyczna była atrakcyjna i przyjemna warto sięgnąć po nieustannie modne kijki trekkingowe.

Kijki trekkingowe a ruch na świeżym powietrzu

Dziś mnóstwo osób w trosce o swoje zdrowie oraz dobrą kondycję poszukuje nieustannie takich aktywności fizycznych, które będą sprawiać im mnóstwo radości oraz przyjemności.

Doskonałym sportem na świeżym powietrzu jest bez wątpienia trekking oraz nordic walking. Regularne uprawianie tego sportu przynosi bardzo wymierne korzyści dla zdrowia, w postaci utraty zbędnej tkanki tłuszczowej, lepszej odporności oraz witalności życiowej.

Dziś piesze wędrówki w gronie przyjaciół cieszą się ogromną popularnością. Na szlakach górskich czy w lasach można coraz częściej spotkać grupki ludzi przemierzających z kijkami w rękach mnóstwo kilometrów.

Jak idealnie dobrać kije trekkingowe?

Podczas uprawiania tego typu sportu niezwykle ważne jest idealne dobranie kijków – najlepiej z Polar Sport. Ich długość powinna być dostosowana nie tylko do panujących warunków terenowych, lecz także do wagi oraz długość rąk i nóg użytkownika.

Ponadto kijki muszą być dobrze wyregulowane do wzrostu sportowca.
Warto wiedzieć o tym, że najlepszym wyznacznikiem właściwej długości kijka jest jego wysokość, która to powinna być zawsze mierzona od podłoża do górnej powierzchni ręki, która to powinna być zgięta w łokciu pod kątem prostym, do którego należy dodać około 2 – 3 centymetry.

Ponadto niezwykle ważne jest, aby zawsze przed rozpoczęciem marszu
sprawdzić, czy kije nie są zablokowane. Warto też zawsze wyregulować długość pętli na nadgarstek.

Trekking oraz nordic walking to niezwykle ciekawe oraz przyjemne sporty, których regularne uprawianie pozwala cieszyć się dobrym zdrowiem oraz doskonałą kondycją przez wiele długich lat.