Płachta biwakowa to bardzo dobra alternatywa do klasycznego namiotu. Możemy być jednak pewni, że w przypadku noclegu poza domem, który potrwa dłużej niż jedną noc, może nam się nie sprawdzić. Jeśli jednak nie mamy za wiele miejsca, co uniemożliwia nam skutecznie zabranie ze sobą namiotu, to warto zainteresować się, czy płachta biwakowa nie okaże się dla nas doskonałym rozwiązaniem. Musimy jednak pamiętać, aby wybrać tą doskonałej jakości, bo ta da nam większą pewność ochrony w terenie.

Od czego uzależniona jest cena płachty biwakowej

Jeśli chodzi o płachty biwakowe to możemy zauważyć, że różnią się one szczególnie ceną, wielkością, a także materiałem, z jakiego zostały wykonane. Ewidentnie, kiedy nie czeka nas wypad jednokrotny to warto zainteresować się produktami lepszej jakości. Odpowiednio dobrać nie tylko materiał, z jakiego będzie wykonana płachta, ale także zainteresować się kwestią montażu. Wszystko to bowiem pozwoli nam o wiele lepiej wykorzystać płachtę biwakową w terenie.

Czy może to być alternatywa do klasycznego namiotu?

Wiele osób zastanawia się, czy wyżej wspomniana płachta może być traktowana jako alternatywa do namiotu. Jednak musimy pamiętać, że jeżeli czeka nas dłuższy wyjazd to najlepiej wybrać namiot. Jeśli jednak jednodniowy lub maksymalnie dwu, ale jesteśmy w tym przypadku pewni, że pogoda nam dopisze to płachta biwakowa sprawdzi się świetnie. Będzie też pomocna w przypadku pieszych wędrówek, kiedy to nie chcemy dźwigać nadmiernego bagażu na plecach. Namiot jednak trochę waży i w tej sytuacji sprawdzi nam się lepiej płachta. Z całą pewnością zapewni nam schronienie, kiedy tego potrzebujemy, a także nie zrujnuje naszych pleców, bo nie waży ona dużo. Warto się zastanowić więc nad jej kupnem, jak planujemy piesze wędrówki, szczególnie kilkudniowe w terenie.