Dzieci coraz częściej chcą zapisywać się do klubów piłkarskich. Przyczynić się do tego mogą sukcesy Roberta Lewandowskiego czy chęć dobrej zabawy na boisku z przyjaciółmi. Potrzebne do tego jednak będą buty piłkarskie korki. Które będą najodpowiedniejsze na różne rodzaje nawierzchni? 

Korki na boiska trawiaste

Korki buty dzielą się najczęściej na te z metalowymi wkrętami i bez nich. Pierwsze z nich lepiej przylegają do trawy, nie powodują żadnych poślizgów i można dobierać różne długości korka. Mają jednak jedną istotną wadę z perspektywy dziecka: są bardziej niebezpieczne. Korki piłkarskie metalowe mogą uszkodzić nogi przeciwnika przy mocniejszym faulu czy nadepnięciu na palec. Odpowiedzialny rodzic powinien kupować plastikową alternatywę w postaci korków butów, które są ze sobą trwale złączone. 

Korki na inne rodzaje nawierzchni 

Kluby piłkarskie nie zawsze trenują na naturalnych, trawiastych boiskach. Bardzo często robią to na „Orlikach” czy specyficznych sztucznych nawierzchniach. Korki piłkarskie będą się wtedy znacznie różniły długością. Ciekawym pomysłem jest wtedy kupić lanki, oparte na małych, specjalistycznych wypustkach. Najlepiej, gdy są gumowe lub z twardego tworzywa sztucznego. Metalowe wkręty butów piłkarskich korków mogą uszkadzać sztuczną murawę, więc często są zakazywane na boisku. 

Przy wyborze korków bardzo ważna jest też wygoda dziecka, dlatego lepiej, gdy przymierzy buty samodzielnie. Zakupy internetowe mogą się wtedy zakończyć co najwyżej odciskami i kontuzjami. Piłka nożna może być niebezpieczna, dlatego wybór odpowiednich butów to absolutna podstawa. 

Korki piłkarskie dostępne na stronie DobreNarty.pl