Odpowiednie buty narciarskie to podstawa w przypadku każdego narciarza. Bardzo istotną kwestią jest dobór odpowiedniego modelu oraz rozmiaru do stopy. Co więcej, wbrew pozorom istnieje duża różnica pomiędzy butami męskimi oraz damskimi oraz dziecięcymi, – różnią się one kształtem oraz są dopasowane odpowiednio do anatomii.

Z tego też powodu mogą wykazywać inny poziom sztywności oraz różnić się pod kątem ilości klamer. Co więcej, buty dziecięce są lekkie i miękkie, co ma na celu zapobiegać zmęczeniu stóp u małych narciarzy. Buty do nart dla osób dorosłych są cięższe. Jeśli chodzi o buty damskie to są one zazwyczaj smukłe oraz wyważone w taki sposób, aby ułatwiać utrzymanie równowagi. Buty narciarskie męskie zwane także uniwersalnymi mają dosyć wysoki mankiet oraz są szersze, dlatego nie każdej kobiecie będą pasowały.

Jeśli chodzi o dopasowanie rozmiaru buta do wielkości stopy to bardzo ważne jest wykonanie odpowiednich pomiarów przed zakupem. Nasz sklep z butami narciarskimi w Krakowie oferuje nie tylko sprzedaż przez internet, ale także stacjonarnie. W przypadku klientów, którzy nie chcą zamawiać butów do nart przez internet istnieje możliwość przyjechania do nas i przymierzyć odpowiedni model na miejscu.

Co więcej, nasi specjaliści chętnie pomagają w doborze odpowiedniego modelu i rozmiaru i mogą doradzić, jakie akcesoria można do nich dobrać. Możemy również podpowiedzieć, jak impregnować dane buty oraz jak o nie dbać, aby służyły przez długi czas. Jesteśmy również w stanie spersonalizować buty odpowiednio do potrzeb klienta, tak, aby leżały idealnie na stopach.