Dla wielu osób jazda na nartach to prawdziwa pasja. Każdy narciarz doskonale jednak wie, jak ważny jest dobór odpowiedniego sprzętu narciarskiego. Mowa tu nie tylko o nartach. Równie ważny jest kask narciarski. Czym zatem kierować się przy jego doborze?

Rozmiar kasku narciarskiego

Wybierając kask https://dobrenarty.pl/narciarstwo/kaski-narciarskie/ szczególną uwagę zwrócić należy na jego rozmiar. Dlatego istotne jest, aby wcześniej wykonać odpowiednie pomiary. Przede wszystkim zmierzyć należy obwód własnej głowy. Pomiaru dokonać należy ok. 1 cm nad linią brwi. Następnie wynik pomiaru dopasować należy do tabeli rozmiarów.

Kaski narciarskie dostępne są w rozmiarach od S do XXXS. Dzięki temu nikt nie powinien mieć problemu z doborem właściwego kasku.

Budowa kasku narciarskiego

Kolejnym ważnym elementem, na który należy zwrócić uwagę jest budowa kasku narciarskiego. Kask składa się z dwóch części. Jest to zewnętrzna twarda skorupa oraz miękka warstwa wewnętrzna. Wyróżnić można dwa typy budowy kasku narciarskiego. Pierwszy typ to kask, w którym obie warstwy są ze sobą ściśle połączone. Jest to kask dość lekki, ale nieposiadający zaawansowanego systemu wentylacyjnego.

Drugi typ kasku, to kask, którego zewnętrzna część wykonana jest z karbonu lub tworzywa ABS. Warstwa wewnętrzna wykonana jest z pianki EPS. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwy jest montaż dobrej jakości systemu wentylacji. Takie rozwiązanie posiadają m.in. kaski narciarskie Kraków.

Ten typ kasku jest jednak znacznie cięższy. Który z nich wybrać? Ważna jest tu wygoda. Przed zakupem warto zatem oba kaski przymierzyć i sprawdzić, w którym z nich czujemy się bardziej komfortowo.