Wprawdzie dresy męskie należą do najchętniej wybieranych spodni, to zdania co do tego, jakie powinny one być, są podzielone. Niektórzy uważają, że dobre spodnie muszą być dopasowane do aktywności fizycznej, inni – że dresy muszą być wygodne w każdej sytuacji. Jak jest naprawdę? Jakie powinny być dresy?

dresy męskie ze sklepu desportivo

Dobrze skrojone dresy

W przypadku spodni dresowych ogromne znaczenie ma to, jak one leżą. Na początek koniecznie więc trzeba zaznaczyć, że spodnie te powinny być dobrze skrojone. Powinny być pozbawione szwów, które mogłyby podrażniać skórę. Również powinny być tak uszyte, by nie zsuwały się z pasa. Zwykle spodnie te są na elastycznej gumce, która sama się dopasowuje do ciała albo na sznurku, którym można ręcznie dostosować szerokość spodni. Zdarzają się jednak dresy, które pomimo tych rozwiązań mogą spadać podczas chodzenia w nich. Taki krój jest nie do przyjęcia, zwłaszcza że uniemożliwia on swobodne poruszanie się i trenowanie w tych spodniach.

Z dobrej jakości materiału

W przypadku dresów warto zwrócić uwagę na jakość materiału, z jakich je uszyto. Ma to ogromne znaczenie z wielu względów. Wpływa ona na:
– trwałość spodni,
– wygodę ich użytkowania,
– łatwość utrzymania ich w czystości,
– zdolność spodni do dopasowywania się do sylwetki.
Nie można zapominać, że z wyższej jakości spodni zwykle można korzystać dłużej, bo nie niszczą się one na skutek kolejnych prań. Wysokiej jakości tkaniny mają też bardziej intensywne kolory, niż ich kiepskie zamienniki. Co ważne – barwy te nie spierają się i nie blakną wyłącznie w przypadku materiałów z górnej półki. Tym samym ich wybieranie powinno być oczywistym ruchem dla wszystkich, którzy nie chcą niepotrzebnie wydawać pieniędzy. Lepiej raz zainwestować większą kwotę w dobre dresy, niż często kupować spodnie kiepskiej jakości i być zmuszonym do ich wymiany.