Rower powoli staje się jednym z podstawowych środków komunikacji w mieście. Pozwala zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. Dzięki niemu podróżując w drodze do pracy można szybko i sprawnie ominąć korki, a przy tym nie płacić ani złotówki za taką podróż.
Nic więc dziwnego, że wybór konkretnego typu roweru jest tak ważny dla osób kupujących rower.

Zagrożenia w mieście

Bycie czynnym uczestnikiem ruchu w mieście niesie za sobą liczne zagrożenia. Część z nich udaje się systematycznie zmniejszać i likwidować budując coraz to nowe odcinki dróg rowerowych i uświadamiając zarówno kierowców, pieszych, jak i samych rowerzystów o bezpieczeństwie ruchu drogowego. Mimo tych działań rowerzysta stale narażony jest na ryzyko zderzeń, upadków i wywrotek.

Rower wielozadaniowy

Aby sprostać oczekiwaniom rowerzystów dotyczących szybkiej i komfortowej podróży, oraz aby zapewnić im maksymalne bezpieczeństwo, sprzedawcy najczęściej polecają rowery trekkingowe.
Rower trekkingowy swoją dużą uniwersalność zawdzięcza połączeniu w jednym rowerze właściwości dwóch innych. Posiada on elementy typowo z kolarzówki oraz z roweru górskiego. To co odróżnia go od innych rowerów to obecność:

– dużych i cienkich opon
– skutecznych hamulców
– fabrycznego zestawu oświetlenia
– wygodnego amortyzatora
– pozwalającej na długie podróże wyprostowanej pozycji

Wszystko to sprawia, że jazda rowerem trekkingowych jest bardzo wygodna, szybka oraz bezpieczna.