Każdy, kto nosi się z myślą o zakupie roweru przede wszystkim powinien poznać dostępne na rynku rodzaje takiego sprzętu. Tak naprawdę każdy typ roweru odpowiada innym potrzebom i dedykowany jest do innego rodzaju jazdy. Wybierając rower świadomie zapewniamy sobie komfort jazdy w terenie najczęściej przez nas uczęszczanym i sprawiamy, że sprzęt ten może służyć nam przez lata.

Miejscy, szosowy, crossowy, a może górski?

Do najpopularniejszych rodzajów rowerów należą modele miejskie, górskie, szosowe, trekkingowe oraz crossowe. Dobrym wypośrodkowaniem różnych funkcji jest na przykład rower crossowy. Jest to typ roweru zbliżony do trekkingowego, ale jednocześnie łączy też w sobie niektóre cechy roweru górskiego oraz szosowego.

– Najczęściej spotykanym rozmiarem koła w przypadku rowerów crossowych jest rozmiar 28 cali, a więc są to naprawdę duże koła. Jednakże, dzięki temu taki model sprawdzi się właściwie w każdym terenie – i na szosie i na polnej czy też leśnej ścieżce, spokojnie można też pokonać niejedną górę. To idealna propozycja na jazdę rekreacyjną, ale i na codzienny środek transportu do pracy.

Rowery crossowe są tworzone z myślą o tym, aby móc zainstalować na nich dodatkowe wyposażenie. Sprawdzą się więc koszyki, bagażniki oraz sakwy, które zabieramy ze sobą w dłuższe podróże. Można też dodać odpowiednie oświetlenie oraz dzwonek. Rowery te będą odpowiednie zarówno na krótkie jak i długie trasy.