Choć kolarstwo szosowe to najbardziej leciwa odmiana sportu rowerowego, to na polskich ulicach i ścieżkach, rowery z cienkimi oponami jeszcze do niedawna stanowiły rzadkość. Zdecydowanie prym wiodły popularnie określane „górale”. Boom na rowery szosowe pojawił się w ostatnich latach i to od razu z ogromnym impetem. Kolarzówki są dziś niezwykle popularne. Ile kosztują takie rowery?

Czy musi być najlepszy?

Większość osób, które zamierzają rozpocząć swoją przygodę z rowerami szosowymi, zastanawia się czy musi od razu zakupić sprzęt klasy profesjonalnych kolarzy, który oscyluje w granicach nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Zdecydowanie nie. Na rynku istnieje szeroki wybór kolarzówek, a naprawdę dobre rowery można nabyć w granicach 2500-4000 zł.

Rowery do 2000 zł

W marketach można nabyć rowery szosowe do 2000 zł. Choć cena kusi, nie jest to najlepsze rozwiązanie. 2000 zł to mimo wszystko dość wysoka kwota. Płacąc tyle pieniędzy, warto otrzymać jakość. Tymczasem, najtańsze marketowe rowery szosowe nie należą do najlepszych. Większość z nich posiada osprzęt z najniższej półki, nie ma optymalnych rozwiązań geometrycznych, przez co rower nie zapewnia odpowiedniego komfortu podczas jazdy. Lepiej nieco dołożyć i cieszyć się jakością.

Rowery za 2500-4000 zł

Każdy początkujący powinien skupić się na poszukiwaniu roweru w tym przedziale cenowym. Taka inwestycja pozwoli już na zakup solidnego roweru, który idealnie sprawdzi się na pierwszą przygodę z szosówką. Przyzwoity osprzęt i dobre wyważenie roweru zapewni komfort jazdy i lekkość, dzięki mniejszym oporom.