Wielu ludziom wydaje się, kask narciarski jest zbędnym elementem wyposażenia – nic bardziej mylnego. Ponadto warto zwrócić uwagę na fakt, że jego wy bór nie opiera się wyłącznie na kolorze, kształcie czy też marce, te parametry są jedynie atrakcyjnym dodatkiem.

Kask narciarski to bardzo ważny element wyposażenia, którzy chroni zdrowie, a w szczególnych sytuacjach nawet i życie. Podczas kup należy sugerować się nie jego niską ceną, a istotnymi podczas użytkowania parametrami.

Co prawda noszenie kasku narciarskiego nie jest obligatoryjne (wedle ustawy posiadać go muszą osoby do 16. Roku życia), ale warto dla własnego bezpieczeństwa zakupić ten sprzęt.

Istotnymi parametrami, którymi należy się kierować podczas wyboru kasku jest dobranie rozmiaru do kształtu głowy- kask narciarki powinien być odpowiednio dopasowany! Gdy będzie zbyt luźny, łatwo może się zsuwać i przesuwać na głowie, natomiast zbyt ciasny będzie powodował bóle głowy i dyskomfort. Kolejnym elementem , na który warto zwrócić uwagę to budowa- w zależności od jego konstrukcji posiada różnorodne funkcje.

Ostatnim elementem, jednak nie mniej istotnym jest jego dopasowanie do pozostałych elementów, na przykład gogli.

Na nasz komfort jazdy będą wpływały nie tylko elementy wymienione wyżej, ale również waga kasku, jego ewentualna wentylacja czy możliwość regulacji- gdy zdecydujemy się ostatecznie na kilka modeli, które spełnia będą podstawowe trzy kryteria wyboru, ostateczną decyzję podjąć można kierując się już tylko i wyłącznie kwestią własnego komfortu i tego, jaki model nam się podoba, ważne jest jednak to, że bezpieczeństwo jest najistotniejszym kryterium.

Kaski narciarskie dostępne na https://dobrenarty.pl/narciarstwo/kaski-narciarskie/