Każdy, kto posiada basen zdaje sobie sprawę, jak problematyczne może być usuwanie zielonej wody z basenu. Ta zielona woda w basenie ogrodowym wygląda z pewnością bardzo nieestetycznie i sprawia, że korzystanie z basenu jest znacznie ograniczone, a nawet niemożliwe. Warto dowiedzieć się, jak pozbyć się zielonej wody w basenie ogrodowym?

Skąd bierze się zielona woda w basenie?

Kolor wody wynika w tym przypadku z rozwoju licznych mikroorganizmów wodnych, takich jak grzyby, bakterie, czy glony, które w większości są zarazkami chorobotwórczym i mogą wpłynąć niekorzystnie na nasze zdrowie. Dlatego właśnie warto chronić nasza wodę basenową przed rozwojem mikroorganizmów chorobotwórczych. Jak to robić? Trzeba przede wszystkim używać specjalnych preparatów przeznaczonych do wody basenowej. Można używać substancji na bazie chloru, które świetnie dezynfekują wodę w basenie. Takie produkty są obecne w postaci tabletek. Inna metoda opiera się na działaniu tlenu. Można zakupić i dodać do wody basenowej substancje tlenowe występujące w postaci tabletek.

Co warto wiedzieć o oczyszczaniu wody basenowej?

Pozbycie się zielonej wody z basenu umożliwia także używanie specjalnych preparatów skierowanych przeciwko algom. Potocznie takie preparaty nazywane są antyalgami. Pozwalają one wyeliminować plankton z naszej wody basenowej i zapobiegają rozmnażaniu się mikroorganizmów. Warto zastosować także preparaty regulujące pH w wodzie basenowej, ponieważ nieprawidłowe pH wody może sprzyjać rozwojowi wielu organizmów.

Więcej o sposobach pozbycia się zielonej wody w basenie przeczytasz tutaj: https://www.dobrebaseny.pl/news/n/235/Jak-utrzymac-czysta-wode-w-basenie