Wyczynowy sport skrywa w sobie bardzo wiele tajemnic związanych między innymi ze sprzętem, treningami oraz suplementami diety. Wiele osób zastanawia się jak to jest możliwe, że oglądając najbardziej znanych sportowców świata podczas ich zawodów, bardzo rzadko zdarza się by zabrakło im sił. Wydaje się, że jest bardzo ciężkie do osiągnięcia oraz, że jest to praktycznie nieosiągalne dla zwykłego człowieka trenującego na przykład na siłowni. Jednak prawda jest o wiele prostsza i mniej skomplikowana. Jeżeli chcesz dowiedzieć się skąd zawodowi sportowcy czerpią tak wiele energii to ten tekst jest idealny dla Ciebie. Serdecznie zapraszamy Cię do lektury!

Żele energetyczne

Żele energetyczne ze sklepu SportFuel to specjalistyczna żywność opracowana przez farmaceutów i lekarzy z myślą o sportowcach wyczynowych. Zawierają one w składzie bardzo łatwo przyswajalne dla organizmu węglowodany, cukry, witaminy oraz makro i mikroelementy. W konsystencji przypominają żel, a w smaku są najczęściej słodkawe z owocowymi nutami. Są one pakowane w bardzo małe i poręczne saszetki, dlatego nie ma problemu z zabieraniem ich ze sobą w torbie treningowej.

Żele energetyczne są tajemnicą sukcesu wielu sportowców, pozwalają one bowiem na natychmiastowy zastrzyk energii, dzięki czemu mięśnie mogą pracować z wielką efektywnością zdecydowanie dłużej. Dodatkowo uzupełniają one braki ważnych składników mineralnych, które są wytrącane z organizmu wraz z potem.