Odzież sportowa od kilku lat tworzona jest przez jej producentów zgodnie z tym, co jest modne w danym sezonie. To samo jest z kurtkami narciarskimi. Przestały one przypominać duże, puszyste „worki”. Teraz, damskie kurtki narciarskie można kupić w naprawdę świetnych kolorach i wzorach i bez problemu można je również dopasować do sylwetki.

1. Idealna kurtka na stok
Panie, które uwielbiają szusować na nartach szukają kurtki modnej, ale i praktycznej. Musi być więc ona odporna na wiatr i deszcz oraz ocieplana. Dobrze jest, gdy posiada ona ściągacze w takich miejscach jak talia, szyja czy rękawy – gwarantuje to jeszcze większą ochronę przed zimnem. Kolejnym ważnym aspektem jest kolor – na stoku warto być widocznym zarówno dla swoich bliskich, jak i dla innych szusujących na nartach. Kurtki w kolorze białym, ecru nie są zbyt dobrym rozwiązaniem. Panie, także coraz chętniej stawiają na mocne i żywe kolory takie jak: fiolet, czerwony, różowy, zielony czy niebieski.

2. Ceny
Damskie kurtki narciarskie (sprawdź modele) można kupić w bardzo zróżnicowanych cenach. Popularne sieciówki oferują kurtki na narty w bardzo korzystnych cenach – świetne modele można kupić już w granicach od 200 do 300 zł. W sklepach sportowych z typową odzieżą narciarską takie modele są trochę droższe. Ich jakość jednak jest o wiele wyższa. Ceny takich kurtek występują w granicach od 500 do nawet 1000 zł. Bardziej wymagające panie mogą zakupić kurtkę na narty od projektanta lub światowym marek – jest to wydatek rzędu około 2000 zł do nawet 6000 zł