Substancja zwana potocznie kreatyną, jest obecna w organizmie człowiek w postaci fosforanu kreatyny. Jest ona odpowiedzialna za magazynowanie energii w mięśniach. Osoby, które uprawiają sport, powinny czasem uzupełnić tę substancję w organizmie.

Suplementacja kreatyny

Kreatyna może być przyjmowana doustnie w postaci monohydratu oraz jabłczanu kreatyny. Jabłczan kreatyny jest bardziej stabilny, co oznacza, że nie ulega przedwczesnemu rozpadowi i dociera do mięśni.

Firma TREC stworzyła bardzo dobry preparat, zawierający jabłczan kreatyny, pod nazwą Kreatyna TREC CM3 1250. Jest to smakowy, dobrze rozpuszczalny w wodzie proszek.

Suplement ten jest pozbawiony wielu wad, jak zatrzymywanie wody w organizmie. Poza tym nie powoduje zaburzeń w pracy układu pokarmowego.

Inne zastosowania kreatyny

Kreatyna wpływa w sposób bardzo pozytywny na funkcjonowanie organizmu. Jej suplementacja jest zalecana nie tylko sportowcom.

Zaczęto ją z powodzeniem stosować u osób starszych, w celu poprawienia wydolności i w stanach przemęczenia.

Kreatyna znalazła też zastosowanie w chorobach takich jak choroba Parkinsona i pląsawica Huntingtona oraz inne jeszcze schorzenia mózgu.

Wspomina się o dobroczynnym wpływie kreatyny na organizm przy podwyższonym poziomie cholesterolu.

Po zakupy zapraszam pod ten adres