Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej spodnie dresowe wykonane z wielu różnych materiałów, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu. Materiał ma duży wpływ nie tylko na komfort noszenia i wygodę, ale również na żywotność samych spodni.

Bawełniane spodnie dresowe

W dzisiejszych czasach absolutnym klasykiem są oczywiście bawełniane dresy, które wbrew pozorom mogą mieć nie tylko sportowy, ale również dość elegancki charakter. Bardzo często bawełna jest uzupełniana specjalnymi włóknami elastycznymi, dzięki czemu można uzyskać zdecydowanie bardziej dopasowane fasony. Odzież tego typu nie tylko lepiej się układa, ale przede wszystkim jest bardziej wygodna. Bawełniane spodnie doskonale sprawdzą się na co dzień, dlatego też warto mieć przynajmniej jedną parę w szafie. 

Welurowe dresy

Na półkach sklepowych można znaleźć również welurowe spodnie dresowe, które są nieco bardziej eleganckie. Welur jest niesłychanie miłym w dotyku materiałem, dlatego też noszenie spodni jest dość przyjemne. Spodnie welurowe to idealny wybór dla tych osób, które w pierwszej kolejności stawiają na olbrzymią wygodę i komfort w noszeniu. 

Różnorodne mieszanki materiałów

Spodnie dresowe mogą być również produkowane na bazie różnych mieszanek materiałowych. Najczęściej można spotkać nie tylko spodnie będące mieszanką bawełny i poliamidu, ale również spodnie z wiskozy i specjalnego modalemu. Największą zaletą spodnie tego typu jest duża wytrzymałość, elastyczność oraz elegancki wygląd.