Sztyca rowerowa jest to rura, która rozciąga się w górę od ramy roweru do siodła. Sztyce mogą być wykonane ze stali, aluminium, tytanu, włókna węglowego lub aluminium owinięte we włókno węglowe. Produkt ten z całą pewnością powinien być odpowiednio dopasowany do każdego roweru.

Przyjemna jazda na rowerze

Sztyce zazwyczaj zaciskają się bezpośrednio na szynach siodłowych, z którymi muszą być kompatybilne. Aby przymocować je do głównej ramy rowerowej, wkładana do rury podsiodłowej, która ma większą średnicę. Sztyca amortyzowana z GoRide jest utrzymana w ten sposób w jednym miejscu i jest dzięki temu bardzo stabilna. Ściska rurę podsiodłową za pomocą pierścienia zaciskowego. Rozmiar sztycy zależy od wewnętrznych wymiarów rury podsiodłowej ramy rowerowej. Występuje ona w różnych średnicach, długościach i przesunięciach.

Sztyca amortyzowana

Średnice sztyc zwykle wahają się od 22 mm do 35 mm. Najpopularniejszy rozmiar to 27,2 mm – sztyce w takim rozmiarze stosuje się praktycznie w każdym rowerze. Sztyce można podzielić na kilka rodzajów. Wyróżnia się przede wszystkim: amortyzowane, regulowane, zwykłe lub zintegrowane. Sztyce amortyzowane mogą być wykorzystywane w wielu rodzajach rowerów – co z całą pewnością jest ogromną zaletą tego produktu. Powinny być one również okresowo usuwane z ramy, czyszczone, smarowane i ponownie montowane, aby zapobiec zatarciu w ramie.

Sztyca amortyzowana, jak widać, pozytywnie wpływa na korzystanie z roweru. Jazda na rowerze może być naprawdę bezpieczna i komfortowa.