Wiele osób zastanawia się nad zakupem dla swojego dziecka deskorolki elektrycznej w ramach prezentu. Jest to świetna zabawka, która może zapewnić ogromną ilość rozrywki i zabawy. Czy jednak jest to zabawa w pełni bezpieczna? W końcu mamy do czynienia z urządzeniem umiejącym rozwinąć całkiem dużą prędkość.

Czym jest deskorolka elektryczna?

deskorolka z napędem elektrycznym
deskorolka

Jest to sprzęt, który z deskorolką ma wspólną jedynie nazwę. Urządzenie to składa się z jednego lub dwóch kół — zależnie od wersji — podstawy na stopy oraz najważniejszego elementu, czyli silnika elektrycznego i napędzającego go wysokiej pojemności akumulatora. Jak zatem widać, nie jest to typowa deskorolka elektryczna dla dzieci, a całkiem zaawansowany technicznie sprzęt. Sprzęt, który dodatkowo za sprawą mocnego silnika potrafi rozwinąć całkiem przyzwoitą nawet jak na warunku dorosłych prędkość. Jak zatem widać, obawy co do bezpieczeństwa najmłodszych na takim urządzeniu są całkiem uzasadnione.

Jak zminimalizować ryzyko?

Są jednak sposoby na to, aby ryzyko jazdy na takim sprzęcie skutecznie zminimalizować i sprawić, aby stało się znacznie bezpieczniejsze dla najmłodszych. W takim razie, jaką deskorolkę elektryczną wybrać, aby była ona bezpieczniejsza? Przede wszystkim należy zwracać uwagę na znajdujące się w niej ograniczenie prędkości. Im będzie ona mogła rozwijać mniejszą prędkość, tym teoretycznie lepiej dla bezpieczeństwa najmłodszych.

Tak samo, jak mała prędkość, ważna jest stabilność całej konstrukcji w trakcie jazdy. Na jej zwiększenie duży wpływ mają koła, które powinny być możliwie największe, a także wyposażone w dobrej jakości opony, o dużym i gęstym bieżniku. Taka opona zapewni dostatecznie dobrą przyczepność zarówno na powierzchni asfaltowej, jak i na nieco bardziej terenowej.

Kolejną sprawą, którą warto mieć na uwadze, kupując elektryczną deskorolkę dla dziecka, jest jej dodatkowe wyposażenie w specjalny uchwyt. Pozwala on na łatwiejsze oswojenie się z tym sprzętem i bardziej naturalną naukę poruszania się na nim. Z pewnością zaoszczędzi to sporo upadków i potłuczeń.