Niezależnie od tego, czy wolisz jeździć po drogach, czy po szlakach, odpowiednie komponenty rowerowe są istotnym elementem Twojego doświadczenia w jeździe. Dzięki odpowiedniemu wsparciu i ustawieniu możesz jeździć dłużej i wygodniej. Z drugiej strony, źle zaprojektowana kierownica może stać się przeszkodą w czerpaniu przyjemności z jazdy na dwóch kółkach. W tym artykule przedstawimy wszystkie szczegóły dotyczące mostków rowerowych – ich rodzaje, zalety i wady, a także kilka przydatnych zaleceń dotyczących znalezienia najlepszego dopasowania.

Mostek rowerowy co to jest?

Mostek rowerowy to system montażowy, który pozwala Twojemu rowerowi na montaż kierownicy pod określonym kątem. Typ wspornika, który zainstalujesz na swoim rowerze, będzie zależał od rodzaju jazdy, jaką lubisz. Jeśli lubisz szybszą jazdę to Twój kąt nachylenia powinien być jak najmniejszy by, zmniejszyć opór powietrza. Jeśli jednak lubisz jazdę rekreacyjną, ustaw mostek rowerowy tak by było Ci wygodnie.

mostek rowerowy

Dlaczego warto używać mostek rowerowy?

Mostek rowerowy to najczęściej spotykany typ wspornika w rowerach szosowych. Najlepiej nadają się one dla rowerzystów, którzy wolą jeździć po drogach utwardzonych. Wbudowane w mostek rowerowy kierownicy, pozwalają na regulację położenia kierownicy na rowerze bez konieczności używania jakichkolwiek narzędzi. Umożliwiają one jednak przesunięcie kierownicy o cal lub dwa w dowolnym kierunku, aby dostosować ją do różnych stylów jazdy.