Decydując się na uprawianie skitouringu, należy być świadomym tego, że potrzebny będzie niezbędny sprzęt. Nie tylko, jeżeli chodzi o odpowiednią garderobą, chroniącą przed ujemnymi temperaturami, ale również narty, czy też kijki. Ważnym elementem są również buty skitour. Osoby przymierzające się do zakupu nie mogą zapomnieć o tym, że należy w odpowiedni sposób, podejść do ich wyboru.

Jak wybrać buty skitourowe?

Na pewno ważnym czynnikiem jest odpowiedni rozmiar butów. Tak, dlatego też zdecydowanie łatwiej, jeżeli buty skitourowe wybiera się w sklepach stacjonarnych. Wszystko można przymierzyć na miejscu. Nie można zapomnieć o tym, żeby na moment mierzenia założyć nieco grubsze skarpety. Takie, które będzie miało się podczas jazdy na nartach. Nawet, jeżeli ma się akurat do czynienia z porą letnią. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że nic nie będzie uwierało stopy – co mogłoby powodować dyskomfort u użytkowników.

buty skiturowe

Buty z odpowiednim zapięciem

Jedno jest pewne – buty skiturowe muszą posiadać odpowiednie zapięcie. Tylko dzięki temu będzie można być pewnym tego, że obuwie będzie znajdowało się w odpowiednim miejscu, bez obaw o zsunięcie. W tym względzie można spotkać z ogromną różnorodnością. Dlaczego? Ponieważ prawie każda marka bazuje na własnych zapięciach, które są naprawdę solidnie wykonane. Warto wybrać więc taki model, którego nikt nie będzie miał problemu z zapięciem. Warto je osobiście przetestować, jeżeli tylko narciarz będzie miał taką możliwość. Aby móc uprzyjemnić sobie jazdę na nartach.