Sport to zdrowie! Z pewnością każdy słyszał już nieraz w swoim życiu to stwierdzenie. Oczywiście jest ono prawdziwe, lecz niektórym z nas z wielu powodów intensywny wysiłek nie służy. Może być to spowodowane różnymi dolegliwościami zdrowotnymi, procesem rehabilitacyjnym lub innymi czynnikami. Ruch jest jednak bardzo ważny w życiu każdego z nas i należy zadbać o to, by stał się on codziennością. Jakie sporty zatem pomogą nam utrzymać formę przez cały rok i nie nadwyrężą naszego zdrowia? Zapraszamy do lektury!

Kijki nordic walking

Jedną z aktywności, które przysłużą się każdemu, bez względu na jego możliwości i stan zdrowia jest bez wątpienia spacer z użyciem kijków nordic walking. Kijki dobiera się odpowiednio do wzrostu. Mogą być one stosowane zarówno na twardej powierzchni, jak i na miękkiej, dzięki wymiennym końcówkom, w które zaopatrzona jest większość modeli. Sport ten nie wymaga od nas żadnej wiedzy i wcześniejszych treningów. Wystarczy, że podczas marszu będziemy wspomagać się kijkami, wykonując naturalne ruchy rękami, dzięki temu w wysiłek zaangażowane będą również wyższe partie ciała.

Trening dostosowany do potrzeb

Przy użyciu kijków nordic walking jesteśmy w stanie maszerować w naprawdę szybkim tempie i zafundować sobie wymagający trening. Codzienna aktywność tego typu z pewnością zwiększy naszą formę. Jeżeli jednak nie czujemy się na siłach, możemy pokonywać z kijkami mniejsze odległości w wolniejszym tempie. Będzie to jednak i tak o wiele bardziej korzystne dla naszego ciała niż spacer bez żadnego sprzętu.