Z bólami stawów boryka się bardzo wiele osób. Wpływa na to mają choroby, zaawansowany wiek, ale także niezdrowy styl życia. Jak dbać o nasze stawy, aby zachować sprawność na lata? Oto garść praktycznych wskazówek, które przydadzą się każdemu z nas.

Ruch to podstawa!

Żeby nasze stawy odpowiednio funkcjonowały musimy dbać o prawidłową wagę naszego ciała. Dodatkowe kilogramy mogą nadmiernie obciążać nasze stawy, a także utrudniają wykonywanie różnych codziennych czynności. Dodatkowo warto postawić na regularną aktywność fizyczną. Nie musimy oczywiście decydować się na sporty ekstremalne. Wystarczą umiarkowane, ale regularne ćwiczenia. Najlepszym rozwiązaniem będą takie, w czasie których wykonuje się płynne ruchy. Doskonale sprawdzi się joga, pilates, pływanie czy nordic walking. Niezależnie od tego na jaki rodzaj treningu się zdecydujemy zawsze musimy wykonać rozgrzewkę. Dzięki temu zabezpieczymy nasze stawy przed bolesną kontuzją.

Akcja regeneracja!

Jeżeli chcemy zadbać o nasze stawy, to warto zadbać o odpowiednio zbilansowaną dietę. Wybierajmy produkty bogate w kwasy omega-3, białko, oraz witaminę D i C. Możemy też postawić na suplementy diety, na przykład Animal Flex (https://swiatsupli.pl/pl/regeneracja-stawow/1719-animal-animal-flex-44sasz-039442130525.html). Ten suplement diety ma odpowiednio dobrany skład. Wygodne kapsułki ułatwiają jego codzienne przyjmowanie.

Jeżeli mamy wątpliwości czy nasze suplementy są odpowiednio dobrane, to należy skontaktować ze specjalistą.