Ludzie mają tendencję do postrzegania snu jako czasu całkowitej bezczynności, podczas którego ciało po prostu odpoczywa po ciężkim dniu. Być może z tego powodu niektóre osoby niechętnie jedzą cokolwiek tuż przed snem, obawiając się, że w pewnym stopniu automatycznie zamieni się to w tłuszcz. Czy to jednak prawda?

Spożywanie kazeiny na noc przed snem – czy ma sens?

Spożywanie białka kazeiny (https://swiatsupli.pl/kazeina-bialko-na-noc/c273) przed snem może przynieść wiele korzyści, z których nie zdajesz sobie sprawy. Kazeina jest jednym ze składników białka mleka. To źródło pełnowartościowego białka. W odróżnieniu od serwatki kazeina przejawia tendencje do tworzenia struktur przypominających żel, co oznacza, że będzie trawiona i metabolizowana o wiele wolniej – w ciągu kilku godzin.

Po co brać białko kazeinowe przed snem?

kazeina na noc

Wrzucając kilka miarek kazeiny w proszku tuż przed pójściem spać, dostarczasz swojemu organizmowi białka, którego potrzebuje do odbudowy i naprawy mięśni. Kiedy ćwiczysz, uszkadzasz swoje włókna mięśniowe. W odpowiedzi twoje ciało naprawia je, aby były większe, silniejsze i lepiej przygotowane na kolejne wyzwanie. Wszystko to dzieje się podczas snu, ale nie można tego zrobić, jeśli poziom białka jest zbyt niski. Badania dowodzą, że kazeina na noc jest nie tylko wchłaniana w czasie odpoczynku, ale także poprawia regenerację mięśni. Ponadto wykazano, że spożywanie kazeiny w nocy przed snem pozytywnie wpływa na spoczynkowy metabolizm (RMR) następnego ranka.