Wiele osób słyszało o stepperze do ćwiczeń, jednak nie każdy do końca wie, jak powinno się na nim ćwiczyć.

Przede wszystkim zacząć należy od tego, że istnieją dwa rodzaje stepperów do ćwiczeń. Jeden z nich, to stepper bez uchwytów na ręce, a drugi z uchwytami. W przypadku tego drugiego istnieje możliwość wykonywania ćwiczeń nie tylko na dolne partie mięśni, ale również z zaangażowaniem partii górnych, dzięki czemu taki trening jest w stu procentach bardziej efektywny.

W przypadku, kiedy zakupiony zostanie steper do ćwiczeń bez uchwytów na ręce, warto również dokupić do niego niewielkie hantle do ćwiczeń, które będzie można wykorzystać podczas treningów.

W trakcie standardowego treningu na stepperze, warto również dołączyć do niego inne czynności, takie jak delikatne skręty tułowia, wykonywanie ruchów okrężnych ramion, czy napinanie i rozluźnianie mięśni brzucha. Pamiętać należy, że im więcej czynności zostanie wykonanych podczas treningu, tym efektywniejszy się on okaże.

Trening na stepperze do ćwiczeń warto urozmaicać również innymi ćwiczeniami poza stepperem, gdyż po dłuższym czasie maszerowania w miejscu może przyjść moment znudzenia, co zdecydowanie niekorzystnie wpływa na chęć do dalszego trenowania.

Kolejną ważną rzeczą, jest rozciąganie po treningu. Pomimo tego, że ćwiczenie na stepperze nie jest zbyt obciążające, to warto po każdym treningu wykonać serię ćwiczeń rozciągających.