Jazda na wrotkach jest świetną zabawą i dynamicznym sportem. Porównywana jest do jazdy na rolkach, ale wydaje się łatwiejsza ze względu na dwa komplety równolegle ustawionych kół, które zapewniają większą stabilność. Jak jeździć na wrotkach? Czy to naprawdę takie proste?

Jazda na wrotkach jest przede wszystkim świetną zabawą. Wrotki po latach zapomnienia i wyparcia przez modne rolki wracają do łask. I dobrze. Wrotki dla dzieci (https://www.sportbody.pl/pol_m_Skating_Wrotki_Wrotki-dla-dzieci-1353.html) to świetne wprowadzenie do nauki jazdy na rolkach oraz łyżwach. Dzieci uczą się utrzymania równowagi ciała, rozwijają kondycję i koordynację ruchową.

Zasady jazdy na wrotkach

Jazda na wrotkach nie jest trudna. Wystarczy równomiernie się odpychać i kontrolować prędkość. Dodatkowa para kół pomaga utrzymać równowagę. Wyzwaniem jest hamowanie. Nie jest ono najłatwiejsze i opanowanie go na pewno zajmie Wam trochę czasu. Niestety hamowanie to podstawa.
Hamujemy przechylając wrotki do przodu tak, by zahaczyć hamulcem umieszczonym z przodu wrotki o podłoże. Warto przećwiczyć to kilka razy na trawie by nabrać wprawy. Hamowanie jest niezbędne by bezpiecznie poruszać się na wrotkach. Nie zrobić krzywdy sobie i innym uczestnikom zabawy. 

Przede wszystkim bezpieczeństwo!

Jeżdżąc na wrotkach musimy pamiętać o stosowaniu zasady ograniczonego zaufania. Wprawdzie nie jest to jazda samochodem, ale może zrobić się nieprzyjemnie, gdy nie będziemy uważać.
Pamiętajmy też o kasku chroniącym głowę oraz o ochronie kolan, łokci i nadgarstków.