Zimowe, górskie wakacje są bardzo specyficzne od strony pogody. Z jednej strony krajobrazy po prostu zachwycają, gdy patrzy się na ogromne ilości śniegu obecnego na drzewach, oraz górskich szlakach. Z drugiej jednak strony sporym problemem jest zabezpieczenie się w zakresie termicznej ochrony. Zima w górach jest znacznie bardziej mroźna niż w mieście. Oznacza to, że trzeba się do niej odpowiednio dobrze przygotować od strony odzieży.

Ubranie podstawowe

Jeśli chce się móc bezpiecznie i komfortowo przemierzać górskie szlaki w czasie zimy, koniecznie trzeba zaopatrzyć się w naprawdę porządną zimową kurtkę. Nie wystarczy tu tylko zwykła, miejska kurtka, która jest odpowiednia w przypadku temperatur w pobliżu zera stopni, lecz musi to być coś naprawdę skutecznego w walce z niską temperaturą, ponieważ w górach potrafi ona bez najmniejszego problemu spaść nawet poniżej 30 stopni Celsjusza.

Koszulka termoaktywna, czyli ubranie dodatkowe

Jak każdy górski turysta doskonale wie, sama kurtka, choćby nawet najlepsza, na nic się zda w przypadku górskiej zimowej pogody. To, co będzie naprawdę niezbędne i stanowi element po prostu obowiązkowy, to termoaktywna bielizna. Czym ona jest?

Koszulka termoaktywna oraz termoaktywne spodenki to specjalna odzież, która wykonana jest z niezwykle nowoczesnego materiału. Materiał ten bardzo ściśle przylega do ciała, dzięki czemu nie czuć zupełnie jego obecności. Termoaktywny materiał na koszulce (www.polarsport.pl/odzie/bielizna/koszulki-sukienki.html)ma silną właściwość zachowywania ciepła generowanego przez ciało. Innymi słowy, nosząc taką odzież, odnosi się wrażenie, że ma się na sobie bardzo grube i ciepłe ubranie. A z racji tego, że jest to odzież bardzo cienka i bardzo wygodna, nie odczuwa się od jej strony żadnego dyskomfortu związanego, chociażby z ograniczeniem zakresu ruchów. Jest więc to idealna rzecz dla osób, które chcą np. aktywnie przemierzać górskie szlaki.