Kijki narciarskie są postrzegane przez wiele osób jako niezbędny dodatek podczas zimowego szaleństwa. Nie zapominajmy o dobraniu rozmiaru i modelu, jaki spełni nasze oczekiwania. Jak wybrać idealne kijki na narty? Do czego służą te akcesoria?

Kijki do nart – do czego służą?

Na terenie płaskim kijki tego typu są przydatne. Pozwalają nam odpychać się i zachować odpowiednia pracę ramion. W trakcie jazdy krokiem łyżwowym, kije mają na celu ułatwiać przemieszczanie się i zachowanie balansu. Jeśli chodzi o zjazdy, wspomagają one zachowanie równowagi.

Wbijając kijki, można się wokół nich obracać, wykonują skręt bardziej naturalnie. Początkujące osoby często nie sięgają po kijki, jednak pamiętajmy, że pomogą nam one z niestabilnością podczas jazdy na nartach. Ostre końcówki kijka wpłyną na zachowanie stabilności nawet w trudnych warunkach. 

Kije narciarskie – długość

Kije narciarskie najlepiej wybrać na podstawie swojego wzrostu. Plusem jest fakt, że istnieją tabele, jakie pomogą nam dobrać to, co da komfort. Odpowiedni rozmiar dobierzemy, trzymając kijek pionowo, do góry nogami i chwytając go tuż nad talerzykiem.

Po oparciu rękojeści kijki muszą być zgięte pod kątem prostym, a ramiona ułożone wzdłuż ciała. Inaczej wygląda ta kwestia wtedy, gdy dobieramy kijki do narciarstwa biegowego. Do jazdy poza trasami zazwyczaj wybieramy dłuższe kijki. 

Kijki narciarskie powinny cechować się solidnym wykonaniem i wygodą. Zakupu dokonamy w internetowym sklepie, gdzie skorzystamy też z pomocy specjalisty.