Jedna z wielkich debat na siłowni dotyczy pasów do podnoszenia ciężarów. Niektóre pasy są absolutnie niezbędne do olbrzymich obciążeń uzupełniając przy tym twoje słabości.

Kiedy pasy do martwych ciągów to świetny pomysł?

Jest powód, dla którego wielu kulturystów używa pasa do martwych ciągów podczas każdego treningu. Czemu? Ponieważ oferują ogromne korzyści dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych ciężarowców. W rzeczywistości większość nie weszłaby pod ciężką sztangę do głębokich przysiadów bez paska. Mówiąc najprościej, gdy już będziesz mieć wystarczająco duże obciążenie, będziesz potrzebować pasa, aby bezpiecznie trenować. Oto kilka innych powodów, dla których pasy do podnoszenia to świetny pomysł:
– zapobieganie urazom Kiedy jesteś pod dużym obciążeniem, pas do podnoszenia może pomóc w zapobieganiu poważnym urazom, zwłaszcza ortopedycznym. Nie popełnij tego błędu. Kiedy podczas przysiadu lub martwego ciągu wykonujesz powtórzenie z dużym obciążeniem, pas może uchronić Cię przed kontuzjami.
– większe obciążenie – Dlaczego pasy do podnoszenia ciężarów są tak popularne? Ponieważ pozwalają podnosić większe ciężary! Wytrenowani sportowcy stwierdzają, że ich maksymalne osiągi wzrastają o 5-15% po treningu z pasem przez jeden do dwóch tygodni. To naprawdę dużo!
– Ulepszona biomechanika. Badania wykazały, że pas zapewnia idealną biomechanikę podczas przysiadów i martwego ciągu. Pas do martwych ciągów zmusi Cię do podnoszenia w większej mierze nogami, a nie plecami. Ponieważ twoje nogi mogą przystosować się do ciężkich bodźców szybciej niż jakakolwiek inna grupa mięśni, jest to idealne rozwiązanie. Pas poprawia biomechanikę poprzez zmniejszenie wyprostu, zgięcia kręgosłupa i w mniejszym stopniu zgięcia bocznego.

paski do martwego ciągu

Czy pas do martwego ciągu jest dobrą inwestycją?

Jak widać, pasy do podnoszenia ciężarów zapewniają ogromne korzyści w pewnych sytuacjach. Kiedy więc jest czas na zakup paska? To całkiem proste. Jeśli poważnie myślisz o wykonywaniu ciężkich podniesień sztangi, takich jak przysiady i martwy ciąg, to pas do podnoszenia ciężarów jest solidną inwestycją. W rzeczywistości może to być najważniejszy dodatek do siłowni, jaki kiedykolwiek kupisz.