Podróże coraz bardziej i bardziej zajmują czas wielu ludzi. Nic dziwnego, są niezwykle ekscytujące i sprawiają wiele radości. Ostatnimi czasy również coraz więcej osób interesuje się żeglarstwem czy rejsami.

Jednak aby spędzać w ten sposób swój wolny czas trzeba zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt, ale i wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa. Do tego przydatne wydają się kursy nawigacji morskiej.

Dla kogo?

Kursy nawigacji morskiej są zajęciami szczególnie przydatnymi dla początkujących, jak i nieco doświadczonych żeglarzy, pasjonatów rejsowania czy nawet po prostu dla załogi żaglówek czy jachtów. Odpowiedni dla osób dorosłych w każdym wieku.

Zalety kursu

Szczególnie polecanym przez ekspertów szkoleniem w tej tematyce jest Kurs Essential Navigation & Seamanship. Dzięki niemu w szybki sposób nauczysz się zasad nawigacji morskiej. Szkolenie zawiera informacje dotyczące między innymi bezpieczeństwa, kontroli silnika, wiadomości o pływach i nawigacji wizualnej, zasady ruchu drogowego na wodzie, kotwiczenie czy planowania wypływania na wodę.

Czasem nawigowanie GPS może człowieka zawieść, a wtedy własna zdobyta wiedza odnośnie nawigacji morskiej wydaje się bezcenna! Na wodzie nie warto ryzykować, dlatego jeśli wybierasz się na długi rejs to kurs nawigacji morskiej jest dla Ciebie obowiązkowy.