Przygodę z narciarstwem można z powodzeniem rozpocząć już na najwcześniejszych etapach życia. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dziecko w wieku od 3 do 6 lat uprawiało ten pasjonujący sport. Należy jednak pamiętać, że dziecko musi być wyposażone w odpowiedni sprzęt. Tylko w takiej sytuacji można mieć pewność, że jazda na nartach sprawi mu przyjemność, a sama pasja będzie rozwijana.

Rozmiar buta to podstawa!

Nikt nie powinien mieć wątpliwości, że dobranie dziecięcego buta narciarskiego o odpowiednim rozmiarze jest kluczowe. Jest to konieczny do spełnienia warunek, aby dziecko mogło czuć się na nartach nie tylko komfortowo, ale również bezpiecznie. Najskuteczniejszym sposobem na dobranie butów jest wcześniejsze zmierzenie stopy dziecka. W tym celu należy ją odrysować na kartce papieru i sprawdzić jej długość.

Warto jednak zwrócić uwagę, że dziecięca stopa rośnie wyjątkowo szybko. Żeby się przed tym zabezpieczyć można zdecydować się na buty narciarskie dziecięce o większym rozmiarze, niż wskazuje na to rzeczywista długość stopy. Jest to szczególnie istotne, jeżeli buty kupowane są latem i nie będą używane przez kilka miesięcy. Rodzic bez strachu może kupić buty o jeden lub nawet dwa rozmiary większe.

Buty zmieniające rozmiar

W ostatnich latach na popularności zyskują buty narciarskie, które pozwalają na regulowanie swojego rozmiaru. Ze względu na tą właściwość mogą się one jawić jako idealny wybór dla dziecka. Nie jest to jednak do końca prawda. Rozszerzane buty sprawdzą się na stoku, gdy śnieg jest zmarznięty. W przeciwnym wypadku ze względu na nieszczelność skorupy śnieg może się dostawać do wnętrza buta.