Nie da się ukryć, że jednym z poważniejszych zagrożeń dla ludzkiego życia stał się ostatnim czasy smog. Powstający głównie w czasie zimy, generowany przez nieprawidłowo używane piece grzewcze, może nawet stanowić śmiertelne zagrożenie dla każdego, kto oddycha zanieczyszczonym nimi powietrzem. Czy nie ma dla nas ratunku? Na szczęście jest, wystarczy tylko nosić maski antysmogowe.

Jak działa maska antysmogowa?

Zasada działania maski antysmogowej jest bardzo prosta. Jest to szczelna maseczka, która wyposażona jest w filtr antysmogowy, przez który przechodzi całe trafiające później do płuc powietrze. Nowoczesne filtry antysmogowe są na tyle szczelne, że potrafią na sobie zatrzymać niemal wszystkie unoszące się w powietrzu zanieczyszczenia. Powoduje to, że nawet pomimo przebywania w skrajnie zanieczyszczonym miejscu, oddycha się czystym i bezpiecznym powietrzem.

Dlaczego warto ją mieć?

Mimo tych zapewnień ze strony producentów nadal wiele osób ma wątpliwości, czy aby na pewno warto taką maskę kupić. W końcu nie jest ona tania, a jak wiadomo, filtry antysmogowe również należy co jakiś czas wymieniać, co dodatkowo podnosi koszt używania całego urządzenia. Powstaje jednak pytanie, czy rozmienianie swojego zdrowia, a może nawet życia na tak małe kwoty jest zasadne? Maska plus filtry to koszt około 100 złotych. Dzięki tej kwocie zyskuje się pewność, że oddycha się dobrym powietrzem. Nie warto się zastanawiać, ponieważ wydatek jest tego wart.