Sezon zimowy coraz bliżej. Oznacza to tylko jedno – miłośnicy sportów zimowych już zacierają ręce z radości, że za kilka tygodni będą mogli ruszyć na stok na narty lub snowboard. Zanim zacznie się prawdziwa zimowa przygoda, trzeba jednak odpowiednio zadbać też o swój sprzęt. Serwis nart w Krakowie oraz serwis snowboard w Krakowie to miejsca godne odwiedzenia jeszcze w listopadzie.

Na czym polega serwis nart w Krakowie?

Jeżeli nie ma się doświadczenia w serwisowaniu nart na własną rękę, trzeba oddać je do specjalistów. Po pierwsze obejrzą oni stan nart, sprawdzając czy na przykład nie są one pokryte rdzą. Jeżeli po zakończeniu poprzedniego sezonu na stoku narty nie zostały w prawidłowy sposób zakonserwowane, pojawienie się na nich rdzy jest bardzo prawdopodobne.

Smarowanie i ostrzenie krawędzi

Serwis nart w Krakowie Krakowsport.pl to miejsce, w którym deski można oddać również do smarowania oraz do ostrzenia krawędzi. Te działania pozwalają uzyskać lepszą efektywność podczas jazdy na stoku. Smarowanie wykonuje się raz na kilka tygodni. Specjaliści dobiorą odpowiedni rodzaj smaru, dzięki czemu narty będą wspaniałe sunąć po stoku.

Serwis snowboard Kraków i wiązania

Ostatnie parametr odpowiadający już nie tylko za komfort i szybkość jazdy na nartach czy na snowboardzie, ale też za bezpieczeństwo to dobranie odpowiednich wiązań. Ich siła zostanie ustalona po rozmowie z serwisantem. Dzięki temu uniknie się zagrożeń związanych na przykład z możliwością wypięcia się nart czy deski snowboardowej podczas zjazdu.