Zaczynając przygodę z bieganiem kolejnym elementem po butach nad którym warto się zastanowić jest dobór odpowiedniej odzieży. Gwarantuje ona nie tylko styl na popularnych biegowych ścieżkach, ale także wygodę i komfort termiczny podczas dłuższych treningów. Na jakie elementy odzieży do biegania warto zwrócić uwagę?

Ubrania do biegania na lato

Biegając latem główną przeciwnością związaną z warunkami atmosferycznymi jest upał. Wiąże się on ze zwiększoną potliwością ciała zapobiegającą przegrzaniu organizmu. W związku z tym wybierane na ten okres ubranie do biegania musi być odpowiednio przewiewne i powinno odprowadzać pot od skóry.

W tym celu powinno unikać się odzieży wykonanej z bawełny i zastąpić ją elementami ubioru wykonanymi ze specjalnie przygotowanych tkanin technicznych. W zależności od upodobania można wybierać między koszulkami z krótkim rękawem i koszulkami bez rękawów, a do okrycia dolnych części ciała między luźnymi, lub obcisłymi spodenkami. 

Odzież do biegania na chłodniejsze dni

W chłodniejsze dni ciało ogrzewa się podczas wysiłku, jednak także szybko się wychładza w przypadku obniżenia tempa biegu lub zatrzymania się na chwilę w nieodpowiedniej odzieży w skutek nieodprowadzonego od skóry potu. By zminimalizować taki efekt warto ubierać się warstwowo i korzystać z bielizny termoaktywnej utrzymującej temperaturę ciała i odprowadzającej pot.

Do ochrony przed deszczem i zimnym wiatrem jako zewnętrzna warstwa sprawdzą się lekkie kurtki i kamizelki pozwalające na szybkie zwinięcie w razie nagłego ocieplenia. Podczas chłodnych dni warto także pamiętać o rękawiczkach i czapce osłaniających szczególnie narażone na wychłodzenie części ciała.

Odzież do biegania dostępna w ofercie sprzedażowej tutaj.