Sporty zimowe stają się coraz bardziej popularne. Wiele osób co roku wyjeżdża na narty lub snowboard. Odpowiedni strój zabezpiecza nie tylko przed urazami i wychłodzeniem, lecz także zapewnia komfort.

Ochrona oczu przed promieniowaniem słonecznym

Promieniowanie słoneczne w górach jest intensywne. Odbijające się od śniegu promienie słoneczne mogą być bardzo intensywne i sprawiać, że oczy szybko się męczą. W skrajnych przypadkach może dojść nawet do ich naświetlenia. Uvex gogle posiadają wysokiej jakości filtry, dzięki czemu w należyty sposób chronią wzrok. Wybierając gogle warto zastanowić się nad swoimi potrzebami. Osoby, które zamierzają uprawiać sport zimowy także w godzinach wieczornych, powinny wybrać gogle posiadające zmienne nakładki, zarówno rozjaśniające, jak i ściemniające.

Gogle, to także bezpieczeństwo

Upadki na śniegu bywają bardzo bolesne. Uvex gogle wykonane są z wysokiej jakości materiałów, które nie stwarzają ryzyka uszkodzenia narządu wzroku podczas upadku. Jazda w goglach zapobiega owianiu oczu, a także zabezpiecza je przed zachowaniem innych użytkowników, na przykład narciarzy wymachującymi swoimi kijkami.

Sport, to zdrowie, lecz tylko wtedy, gdy podchodzi się do niego w sposób rozważny. Odpowiednie przygotowanie kondycyjne i techniczne pozwala na zapewnienie dobrej, a przede wszystkim bezpiecznej zabawy. Odpowiednio dobrany strój i akcesoria, to jeden z bardziej istotnych elementów sportów zimowych, gdyż sporty te wiążą się z długim czasem przebywania w niskich temperaturach.