Wybierając świece dymne warto zwrócić szczególną uwagę na to w jaki sposób są one odpalane. W chwili obecnej do wyboru są świecie lontowe, zawleczkowe i zapalnikowe. Zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się świece dymne, które odpala się na lont. Ich największą zaletą jest przystępna ceny i łatwa obsługa. Miłośnicy gier militarnych powinny postawić na świece zawleczkowe, które doskonale imitują granaty. Najbardziej skomplikowane są świecie odpalane poprzez potarcie zapalnika.

Jak długo dymią się świece?

Czas dymienia jak łatwo się domyśleć zależy w dużej mierze głównie od wielkości samej świecy oraz od zawartości substancji dymotwórczej. Na półkach sklepowych można spotkać modele, które dymią tylko kilka sekund, jak i również świece, które dymić będą prze kilka minut.

Czy świece dymne można trzymać w ręku?

Efektem spalania świecy dymnej jest nie tylko dym, ale również wytworzone ciepło. Dla własnego bezpieczeństwa nie należy trzymać odpalonej świecy w dłoni, ponieważ może dojść do poparzenia. Pamiętać należy również i o tym, że zawsze istnieje ryzyko wybuchu świecy dymnej nawet jak mamy do czynienia z najwyższej jakości produktem od renomowanego producenta. Przy świecach dymnych należy zachować wszelkie środki bezpieczeństwa i co najważniejsze zawsze należy postępować zgodnie z instrukcją.