Zwykły jednoślad, nawet MTB nie na każdej trasie sobie poradzi. Analogicznie jak w przypadku aut. Do pokonywania bezdroży nadaje się wyłącznie samochód stricte terenowy. Nie żaden SUV. Wybranie się na wymagający górski szlak nieprzystosowanym rowerem, skutkuje tym, że większość podjazdów trzeba pokonywać na piechotę. Prowadząc pojazd lub taszcząc go na plecach. Zjazdy natomiast są niebezpieczne. Wbrew pozorom nie tak trudno połamać ramę. Warto wiedzieć, czym odznacza się rower do ekstremalnej jazdy.

Najwyższa jakość, solidna marka

Najlepiej robić zakupy w dobrym sklepie internetowym dla cyklistów np. tym tutaj. Wówczas sprawa jest ułatwiona. Wystarczy wybrać odpowiednią kategorię – rowery enduro. Warto przygotować się na to, że jakość kosztuje. Są to konstrukcje wyczynowe. Ich ramy muszą być odporne na maksymalne przeciążenia. Wykonane są z najwyższej jakości aluminum lub włókna węglowego – carbonu. Najlepiej wybierać modele uznanych bikerskich marek, takich jak:

  • Cannondale,
  • GT,
  • Santa Cruz,
  • Dartmoor.
rower enduro

Klasowe komponenty

Rowery enduro muszą cechować się wytrzymałością i niezawodnością. Dlatego wyposażone są w najlepsze podzespoły. Posiadają amortyzatory o wyjątkowo dużym skoku, które świetnie radzą sobie nie tylko na korzeniach i wertepach, ale również pozwalają na pokonywanie tzw. hopek i jazdę wyczynową po głazach. Hydrauliczne hamulce tarczowe radzą sobie świetnie z wytracaniem dużych prędkości. Tzw. droppery czyli opuszczane sztyce pomagają przenieść bikerowi do tyłu środek ciężkości na stromych zjazdach.