Jaki model rękawic na siłownię wybrać? Lepsze będą skórzane modele czy tekstylne? Czym się cechują oba te rodzaje?

Zalety i wady tekstylnych rękawic na siłownię

Zaletą rękawiczek tekstylnych jest z pewnością ich niska cena zakupu. Są dobrym wyborem dla osoby rozpoczynającej swoją przygodę z siłownią i sportem. Są lekkie, ale wytrzymają jedynie kilka treningów. Wadą jest natomiast fakt, że odznaczają się niską wytrzymałością i dosyć dużym dyskomfortem. Taki materiał nie przepuszcza powietrza i nie wchłania potu, co jest dosyć niekorzystnym aspektem. 

Zalety i wady rękawic skórzanych

Skórzane rękawice na siłownie cechują się bardzo wysoką wytrzymałością – wytrzymają dziesiątki, a nawet setki treningów na siłowni. Są dosyć wygodne i z łatwością dopasowują się do kształtu dłoni, a także pochłaniają pot i przepuszczają powietrze, dzięki czemu skóra może oddychać. Jedyną wadą w przypadku skórzanych rękawic jest dosyć wysoka cena zakupu. 

Na co warto zwrócić uwagę?

Podczas zakupu należy głównie zwracać uwagę na rozmiar rękawic. Rękawiczki na siłownie powinny być bardzo dobrze dopasowane do naszych dłoni. Nie powinny natomiast być zbyt luźne lub zbyt ciasne, gdyż dojdzie do odcisków, a nawet ryzyka kontuzji. Za ciasne rękawice na siłownie ograniczą przepływ krwi, co doprowadzi do drętwienia dłoni podczas intensywnych ćwiczeń.

Rękawiczki na siłownie powinny wyróżniać się dobrą jakością i solidnością.